Google Chrome i linki przesyłane...dźwiękiem

Google Chrome doczekał się interesującego dodatku, Google Tone, który pozwala na dzielenie się adresami URL przy wykorzystaniu dźwięku.

Firma Google przygotowała interesujący dodatek dla użytkowników przeglądarki Chrome. Chodzi o rozszerzenie o nazwie Google Tone, które pozwala przesyłać linki za pomocą...dźwięku. Aby skorzystać z tego rozwiązania, należy posiadać podłączone do internetu komputery wyposażone w głośniki oraz mikrofony. Muszą one dodatkowo znajdować się na tyle blisko siebie, aby generowany dźwięk mógł dotrzeć z głośnika nadawcy do mikrofonu odbiorcy (odbiorców).

"Cyfrowe metody komunikacji takiej jak e-maile, czy czaty sprawiły, że różne rzeczy jest obecnie nieskończenie łatwiej udostępniać pomiędzy ludźmi na całym świecie. W przypadku ludzi znajdujących się obok siebie staje się to jednak bardziej skomplikowane. Tone powstał dlatego, aby to ułatwić. Ma on umożliwić udostępnianie cyfrowych rzeczy pomiędzy znajdującymi się blisko siebie osobami na takiej zasadzie jak dzielimy się informacjami podczas rozmowy" - czytamy na blogu Google.

Oczywiście należy tutaj pamiętać, że mamy do czynienia z dźwiękiem, więc system może napotkać na różne problemy. Jednym z nich jest hałas, natomiast innym zbyt duża odległość pomiędzy "rozmówcami". Ponadto z pewnością znaczenie może tutaj mieć czułość mikrofonu.

Jak korzystać z Google Tone?

"Aby używać Google Tone, musisz zalogować się na swoje konto Google. W powiadomieniu Google Tone wyświetli się adres URL oraz Twoja nazwa i zdjęcie z profilu Google. Aby odebrać adres URL, korzystając z Google Tone, Chrome musi utrzymywać włączony mikrofon."

Gdzie to się może przydać?

Np. w otwartych biurach, gdzie Tone umożliwi jednoczesne przesłanie linku do wielu osób. Jeżeli się to nie powiedzie w 100% zawsze można poprosić o zachowanie przez chwilę ciszy, podkręcić głośnik i przesłać "muzyczny link" ponownie.

Pobierz: Google Tone