Google Chrome - konsolowe gry w przeglądarce

Na razie w przeglądarce nie zagramy w Need for Speeda: The Run, Skyrima lub Rage, ale plany Google związane z grami na platformie Chrome zdają się sięgać daleko. Już teraz z Chrome Web Store można pobrać grę action-RPG Bastion znaną z Xbox Live Arcade.

Bastion w przeglądarce Chrome

Technologia, którą wykorzystano do wprowadzenie konsolowej gry do przeglądarki Google to Native Client lub w skrócie NaCl. Dzięki niej, rozbudowana gra jaką jest Bastion może działać wewnątrz Chrome'a. Jest ona dostępna w sklepie Chrome Web Store. Na razie nie obsługuje jeszcze gamepadów.

Twórca gry, studio Supergiant Games, mówi, że jej wersja dla przeglądarki oferują pełne doznania i chodzi równie płynnie w Chrome, jak na Xboksie 360 lub w tradycyjnej wersji PC. Jej prolog jest darmowy, więc użytkownicy przeglądarki Google mogą ją przetestować. Dostęp do pełnej wersji kosztuje 14,99 dolarów.

Aby móc cieszyć się Bastionem w przeglądarce Chrome potrzeba dwurdzeniowego procesora 1,7 GHz, 2 GB RAM, 1 GB wolnej przestrzeni dyskowej i karty graficznej z 512 MB pamięci, która wspiera shader model 2.0. Na obecne warunki nie są to wygórowane wymagania. Niedługo w przeglądarce Google dostępna będzie też gra Mini Ninjas od firmy IO Interactive.