Google Chrome ma nowe logo - znajdziesz różnicę?

Google zaktualizowało logo swojej przeglądarki Chrome. Różnice są tak subtelne, że ciężko je zauważyć. Sprawdź, co dokładnie się zmieniło.

Google wprowadziło już nową wersję przeglądarki Chrome zaprojektowaną specjalnie na nowe komputery Apple z procesorami opartymi o architekturę ARM64.

Google Chrome na komputerze Mac
Źródło:  Samantha Borges/Unsplash

Google Chrome na komputerze Mac

Źródło: Samantha Borges/Unsplash

Specjalnie z tej okazji wyszukiwarkowy gigant zmienił logo Google Chrome. Co ciekawe różnice są na tyle subtelne, że część użytkowników nawet nie zdaje sobie z nich sprawy.

Zobacz również:

  • Aplikacje i gry na Androida za darmo! Sprawdź najlepsze promocje i przeceny [23.05.2022]
  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [kwiecień 2022]
  • Chrome - historia aktualizacji [27.04.2022]

Poniżej klasyczne logo Google Chrome, które przez lata stosowane było w przeglądarkach na Windowsa, macOS, Androida oraz iOS.

Stare logo Google Chrome
Źródło: thenextweb.com

Stare logo Google Chrome

Źródło: thenextweb.com

A tutaj mamy nowe logo, które pojawiło się na komputerach Mac z procesorami Apple M1, które pracują pod kontrolą macOS Big Sur (zapoznaj się z naszą recenzją).

Nowe logo Google Chrome
Źródło: thenextweb.com

Nowe logo Google Chrome

Źródło: thenextweb.com

Tak naprawdę Google wcale nie zmieniło logo przeglądarki Chrome. Nowością jest wpasowanie go w biały kwadrat z lekko zaokrąglonymi rogami.

Projektant nowego logotypu Google Chrome - Elvin Hu pochwalił się za pośrednictwem Twittera trzema projektami, które brano pod uwagę. Patrząc na fotografię trzech logotypów przeglądarki od Google ciężko znaleźć jakiekolwiek różnice.

Zmiana logo w Google Chrome jest częścią wielkiego rebrandingu. Wyszukiwarkowy gigant na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy zmienił logotypy swoich najważniejszych usług takich, jak Mapy Google, Gmail, Keep, Meet czy Google Docs.

Dziwić może fakt, że zmienione logo Google Chrome nadal nie pasuje do nowego języka stylistycznego. Możliwe, że wyszukiwarkowy gigant w przyszłości zaprojektuje zupełnie nowe logo.

Nowe logo pakietu G Suite

Nowe logo pakietu G Suite

Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację do Androida 11.

Źródło: thenextweb.com