Google Chrome na Androida z wskaźnikiem szybkości ładowania stron

Najnowsza wersja Google Chrome 85 na Androida oferuje wskaźnik prędkości ładowania stron. Jest to część inicjatywy Google Core Web Vitals, która ma przyśpieszyć witryny WWW.

Google uruchomiło właśnie nowe funkcje Web Vitals - inicjatywy, która ma sprawić, że przeglądanie Internetu stanie się szybsze i przyjemniejsze. Najnowsza wersja beta Google Chrome podpowiada użytkownikom, czy strona WWW, którą akurat odwiedzają ładuje się w odpowiednim dla dzisiejszych standardów czasie.

Wskaźnik szybkiego ładowania stron w Google Chrome na Androida

Wskaźnik szybkiego ładowania stron w Google Chrome na Androida

Google będzie gromadziło dane o czasach ładowania witryn, na podstawie których oceniane będą dane strony WWW. Pozwoli to na stworzenie globalnej bazy danych o prędkości ładowania stron internetowych. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy będą mogli łatwo sprawdzić, czy problem z długim czasem ładowania się strony jest ich winą.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego
  • Najlepsze rozszerzenia VPN dla Google Chrome

Etykieta szybkiego ładowania strony pojawi się w menu kontekstowym po dłuższym przytrzymaniu dowolnego linku. Funkcja w chwili obecnej w dalszym ciągu pozostaje w stanie rozwoju. Aby ją uruchomić musimy posiadać najnowszą wersję beta przeglądarki Google Chrome i udać się do chrome://flags oraz wybrać opcję “Context menu performance info and remote hint fetching.

Google od razu zapowiada, że w przyszłości zamierza eksperymentować z różnego rodzaju etykietami w innych elementach interfejsu przeglądarki Chrome.

Inicjatywa Web Vitals została uruchomiona przez Google w maju tego roku, aby pokazać użytkownikom które strony funkcjonują poprawnie. Daje ona właścicielom i programistom stron internetowych jednolity zestaw wskaźników, z którymi mogą się porównywać, dzięki czemu mogą oni spowodować, że ich strony będą ładowały się znacznie szybciej. Kilka tygodni po debiucie inicjatywy, Google ujawniło, że w przyszłości będzie brało pod uwagę mierniki z Web Vitals przy pozycjonowaniu stron w wyszukiwarce.

Czy Twój smartfon otrzyma Androida 11? Sprawdź naszą listę urządzeń kompatybilnych z nowym systemem od Google.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy A51.

Źródło: engadget.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: