Google Chrome najpopularniejszą przeglądarką. Czy jednak najlepszą?

Z najnowszych danych przedstawionych przez firmę analityczną StatCounter wynika, że przeglądarka Google Chrome objęła pozycję lidera zrzucając z najwyższego stopnia podium Internet Explorera.


Pół roku temu Google Chrome wprawił w wielki smutek Mozillę pokonując Firefoksa w walce o pozycję wicelidera na rynku przeglądarek internetowych. To był jednak jedynie kolejny krok w dążeniu do osiągnięcia przez niego najważniejszego celu, czyli zdetronizowania Internet Explorera.

Jak wynika z najnowszych danych przedstawionych przez firmę analityczną StatCounter, oprogramowaniu Google w końcu się to udało! Pomiędzy 14 a 20 maja korzystało bowiem z niego (średnio) 32,8% (maj 2011 roku - 19,6%) internautów, natomiast z IE "zaledwie" 31,9% (maj 2011 roku - 43,9%). Pozostałe miejsca przypadły w udziale:

- Firefoksowi (25,5%)

- Safari (7,1%)

- Operze (1,7%)

Microsoft bardziej ufa Net Applications

Warto dodać, że stary porządek, przynajmniej jeżeli chodzi o pozycję lidera, wciąż jednak panuje wg kwietniowych danych prezentowanych przez bardziej uznawaną (co nie dziwi) przez Microsoft firmę analityczną Net Applications:

1. Internet Explorer - 54,1%

2. Firefox - 20,2%

3. Chrome - 18,9%

Jak widać, mamy tutaj dosyć istotne rozbieżności. Dlaczego? Dlatego, że obie firmy analityczne inaczej zliczają internautów. O ile bowiem Net Applications śledzi i rejestruje liczbę użytkowników przeglądarek odwiedzających stronę, o tyle StatCounter opiera się na ogólnej liczbie kliknięć na stronie. W sumie więc można powiedzieć, że użytkownicy Chrome’a i Firefoksa aktywniej surfują niż użytkownicy Internet Explorera.

Jak rynek przeglądarek wygląda w Polsce?

Według informacji dostępnych na stronie StatCounter popularność przeglądarek w naszym kraju wyglądała wczoraj następująco:

Firefox - 48,14% (21 maj 2011 r. - 52,49%)

Chrome - 25,16% (21 maj 2011 r. 18,28%)

Internet Explorer - 15,73% (21 maj 2011 r. - 16,73%)

Polacy już dawno stracili zaufanie do przeglądarki Microsoftu.

Google Chrome najlepszy?

Czy wybór nowego króla przeglądarek oznacza również, że jest on po prostu najlepszy? Na to pytanie spróbowaliśmy odpowiedzieć w artykule Której przeglądarki używać? Chrome, Firefox, ...