Google Chrome w końcu zadba o baterię Twojego laptopa

Najnowsza aktualizacja przeglądarki Google Chrome powinna ucieszyć posiadaczy komputerów przenośnych. Google planuje zmniejszyć zapotrzebowanie na energię.

Google Chrome to od lat najpopularniejsza przeglądarka internetowa. Oczywiście jak wszystkie inne przeglądarki również Chrome nie jest idealny. Google zdaje sobie z tego sprawę i co jakiś czas wprowadza nowe aktualizacje, które eliminują największe wady Chrome'a.

Komputer z przeglądarką Chrome
Źródło: techadvisor.co.uk

Komputer z przeglądarką Chrome

Źródło: techadvisor.co.uk

Piętą achillesową przeglądarki Google Chrome od lat jest znaczne zapotrzebowanie na energię, które powoduje, że posiadacze laptopów są zmuszeni szukać prądu wcześniej, niż powinni. Najgorzej przeglądarka Google Chrome radzi sobie na komputerach z systemem macOS. Podczas normalnego użytkowania korzystając z Chrome, MacBook potrafi się rozładować nawet 2-3 godziny szybciej, niż przy analogicznych czynnościach wykonywanych na Safari.

Zła optymalizacja jest ogromnym problemem przeglądarki Google Chrome, a wyszukiwarkowy gigant już nie raz zapowiadał kolejne ulepszenia i rozwiązanie problemu.

Najnowsze wieści z Mountain View donoszą, że w najbliższym czasie doczekamy się dedykowanego trybu oszczędzania energii w przeglądarce Chrome.

Nowe wersje przeglądarki Google Chrome mają zostać zaprojektowane specjalnie z myślą o użytkownikach komputerów przenośnych.

Google ma zamiar usypiać strony, które otwartew tle, co ma pozytywnie wpłynąć na zużycie energii oraz wydajność przeglądarki Chrome.

Wyszukiwarkowy gigant zamierza wprowadzić specjalne kody, które pozwolą na nie usypianie witryn, z których użytkownik zamierza korzystać w tle - np. aplikacja do wideorozmów.

Nowy system oszczędzania energii zostanie również zintegrowany z aplikacjami progresywnymi - PWA, które uzyskają dokładne informacje na temat stanu naładowania baterii komputera.

Sprawdź, ile kosztuje Acer Swift 1 - przystępny cenowo laptop z Windowsem i zapoznaj się z naszą recenzją tego sprzętu.

Źródło: slashgear.com