Google Chrome wkrótce będzie popularniejszy od Internet Explorera

Już za miesiąc w raporcie Net Applications dotyczącym popularności poszczególnych przeglądarek pozycję lidera może przejąć Google Chrome zrzucając z najwyższego stopnia podium Internet Explorera.

Najświeższe statystyki Net Applications dotyczące głównych graczy na rynku przeglądarek internetowych przedstawiają się następująco:

- do przeglądarki Internet Explorer należy 43,40 % rynku przeglądarek

- do Google Chrome należy niewiele mniej, 39,09 % rynku

Google Chrome wkrótce będzie popularniejszy od Internet Explorera

Google Chrome niewiele już ustępuje pod względem popularności przeglądarce Internet Explorer

W porównaniu do poprzedniego notowania Chrome zanotował znaczący wzrost z 36,56%, natomiast Internet Explorer niewielki spadek o 1,39 punktu procentowego. Prawdopodobnie już za miesiąc powinniśmy mieć więc nowego lidera, którym zostanie przeglądarka Google.

Przeglądarka Microsoft Edge coraz popularniejsza

Możemy być pewni, że tendencja spadkowa zostanie utrzymana nie tylko ze względu na słabnące zainteresowanie Internet Explorerem, ale decyzję Microsoftu polegającą na zastąpieniu go w najnowszym systemie - Windows 10 - przeglądarką Edge. Jej statystyki przedstawiają się obecnie następująco:

- Edge w wersji 13: wzrost z 3,02% do 3,55%

- Edge w wersji 12: spadek z 0,91% do 0,75%

W przeciwieństwie do Internet Explorera w przypadku Edge powinniśmy oczekiwać stałego wzrostu udziału w rynku ze względu na coraz szerszą adopcję Windows 10, jak również udostępnienie przez Microsoft nowych funkcji, w tym przede wszystkim niezbędnej wręcz obsługi rozszerzeń, która powinna pojawić się wraz z zapowiadaną na lato aktualizacją Redstone.