Google Chrome z możliwością automatycznej aktywacji trybu incognito

Google szykuje nową funkcję w przeglądarce Chrome dla osób przeglądających internet z wykorzystaniem trybu Incognito. Firma z Mountain View uzyskała patent na rozwiązanie pozwalające automatycznie włączanie trybu prywatnego po wejściu użytkownika na wybrane strony internetowych.

Tryb prywatny w przeglądarce internetowej to funkcja, która pozwala na przeglądanie internetu bez pozostawiania po sobie zbyt wielu śladów. W przypadku przeglądarki Google nosi on nazwę tryb Incognito. W trakcie przeglądania sieci użytkownik nie jest automatycznie logowany do usług internetowych, a w historii nie zachowują się odwiedzone w tym czasie strony internetowe.

Uruchomienie trybu prywatnego następuje dzisiaj na wyraźne życzenie użytkownika. Najczęściej przeglądanie odbywa się wtedy w osobnym oknie, które dodatkowo, tak jak w przypadku przeglądarki Google, ma nieco inny kolor od okna w którym internet przeglądany jest przy zapisywaniu historii. Twórcy Chrome od 2011 roku pracują jednak nad automatyzacją przeglądania sieci w trybie prywatnym.

Google Chrome z możliwością automatycznej aktywacji trybu incognito

Incognito w Google Chrome może aktywować się automatycznie

W tej sprawie już 4 lata temu został złożony wniosek patentowy, a patent został teraz przyznany twórcom Chrome. Jeśli implementacja tego rozwiązania dojdzie do skutku, to w przyszłości przeglądarka Google sama rozpozna, które ze stron internetowych powinny być uruchomione w trybie Incognito. Użytkownicy mogliby samodzielnie stworzyć listę takich stron, a algorytmy przeglądarki mogłyby samodzielnie oznaczać tak inne witryny, w których trzeba np. podać dane karty płatniczej.

źródło: thenextweb.com