Google Chromebook Pixel oficjalnie. Ma dotykowy ekran i kosztuje...minimun 1299 USD!

Firma Google zaprezentowała oficjalnie Chromebook Pixel. Urządzenie oferuje m.in. "piękny" dotykowy ekran i jest...strasznie drogie.

Kilka miesięcy temu w Sieci pojawiły się doniesienia na temat nowych sprzętowych planów Google, które zakładać miały wprowadzenie na rynek (Google sprzedaje już pod własnym logo smartfony i tablety) laptopów pracujących pod kontrolą opartego na przetwarzaniu w chmurze systemu Chrome OS i oferujących do dyspozycji użytkownika dotykowe ekrany.

Doniesienia te właśnie się potwierdziły. Google zapowiedziało bowiem oficjalnie Chromebook o nazwie Pixel, którego film promocyjny wyciekł kilka tygodni temu do Sieci.

Kluczowym elementem komputera jest wyświetlacz mieszczący aż 4,3 mln pikseli, co po przeliczeniu daje ogromną gęstość pikseli wynoszącą 239 pikseli na cal. Dla porównania, ekran Retina w MacBooku Pro może się pochwalić "jedynie" 227 pikselami na cal.

Ekran ten ma oferować tak ostry obraz, że, jak czytamy w informacji prasowej, aż "chce się go dotknąć". I tu ważna informacja, ekran ten faktycznie pozwala na obsługę dotykiem.

Pozostałe parametry urządzenia przedstawiają się następująco:

- procesor Intel Core i5

- dysk SSD

- kamerka 720p

- WiFi

- 4G LTE

Niestety przechodząc do cen można się mocno zdziwić:

Chromebook Pixel w wersji WiFi: 1 299 dolarów (USA) i 1 049 funtów (UK); dostawy od przyszłego tygodnia

Chromebook Pixel w wersji WiFi + 4G LTE: 1 449 dolarów (dostępny tylko w USA); w sprzedaży od kwietnia

__________________

Tyle pieniędzy za komputer, który bez dostępu do chmury jest tylko zabawką? Co o tym sądzicie?