Google Daydream VR: wstrzymajcie się z kupnem smartfona

Jeżeli planujecie zabawę przy wykorzystaniu platformy Daydream VR wstrzymajcie się z zakupem smartfona - radzi przedstawiciel Google.

Daydream VR to mobilna platforma wirtualnej rozrywki zapowiedziana przez Google podczas niedawnej konferencji I/O. Towarzyszyć ma ona zapowiadanemu na jesień systemowi Android N i stawiać przed producentami smartfonów odpowiednio wysokie wymagania sprzętowe, co pozwolić ma na dostarczenie rozrywki na najwyższym poziomie.

Wstrzymajcie się z zakupem smartfonów

Czekając na premierę Daydream VR nie sposób nie zadać sobie pytania, czy wśród obecnie dostępnych na rynku smartfonów znajdą się modele pozwalające na wykorzystanie zapowiadanej platformy. Dzisiaj mamy już jasność w tej sprawie.

"Mogę powiedzieć, że najprawdopodobniej nie będzie wstecznie kompatybilnych z Daydream smartfonów" - zapowiedział Clay Bavor, szef działu Google zajmującego się technologią wirtualnej rzeczywistości radząc jednocześnie, aby "wstrzymać się na kilka miesięcy z zakupem smartfona".

Nexus 6P

Podczas wspomnianej konferencji usłyszeliśmy, że jedynym wspierającym platformę Daydream VR flagowym smartfonem będzie Nexus 6P. Mamy tutaj jednak do czynienia ze wsparciem deweloperskim i wcale nie jest pewne, że zostanie ono zachowane po oficjalnym udostępnieniu Daydream.

ZTE Axon 7

Google nie podało do publicznej wiadomości minimalnych wymagań, jakie mają spełniać gotowe na wirtualną rozrywkę smartfony. Niedawno jednak firma ZTE zaprezentowała pierwszy model oficjalnie wspierający nową platformę - Axon 7 - który na tle obecnie dostępnych flagowców wyróżnia się udostępnieniem wersji wyposażonej aż w 6 GB pamięci RAM. Urządzenie można obecnie kupić jedynie w Chinach. Nie wiadomo kiedy pojawi się na innych rynkach.