Google Docs i Google Sheets to odpowiedź na pakiet Microsoft Office na iPada

Po udostępnieniu przez Microsoft pakietu Office dla iPada gigant z Mountain View postanowił wydać jako osobne aplikacje swoje własne aplikacje wchodzące w skład pakietu biurowego. Od teraz posiadacze smartfonów i tabletów z Androidem i iOS mogą zainstalować obok Google Drive osobne aplikacje Google Docs i Google Sheets.

Google Drive to dysk w chmurze, który został zbudowany na bazie przeglądarkowego pakietu biurowego Google Docs. Ze względu na ten ruch, na urządzeniach do tej pory edytory dokumentów i arkuszy kalkulacyjnych były dostępne w ramach jednej aplikacji. Twórcy pakietu Google postanowili jednak udostępnić je w formie osobnych aplikacji na Androida i iOS - podobnie jak Microsoft udostępnia Worda, Excela i Powerpointa osobno.

Na posiadacze smartfonów i tabletów mogą zainstalować obok dysku Google dwie dodatkowe aplikacje o nazwach Google Docs i Google Sheets. W przypadku Androida nie różnią się one zbytnio od edytorów dostępnych do tej pory w Google Drive, ale dla posiadaczy iPhone’ów i iPadów gigant z Mountain View przygotował długo wyczekiwaną nowość.

Zobacz również:

  • Aktualizacja Google Docs, która może namieszać w rozszerzeniach twojej przeglądarki
  • Twoje wiadomości w WhatsApp będą bezpieczniejsze niż kiedykolwiek!
Google Docs i Google Sheets to odpowiedź na pakiet Microsoft Office na iPada

Podobnie jak androidowa wersja pakietu, od teraz Google Docs na urządzenia mobilne Apple obsługuje edytowanie dokumentów w trybie offline. Niestety, użytkownicy aplikacji mogą nie być zadowoleni z jednego uproszczenia, jakiego dopuściła się firma z Mountain View. Aplikacje Google Docs i Google Sheets nie obsługują folderów, a po ich uruchomieniu widać jedynie listę ostatnio otwieranych dokumentów. W celu katalogowania zbiorów trzeba dalej korzystać z aplikacji Google Drive.

Nowe aplikacje można pobrać ze sklepów Google Play na urządzenia z Androidem (Docs i Sheets) oraz App Store na iPhone’y i iPady (Docs i Sheets).

źródło: Google