Google Docs natywną aplikacją Androida

Usługa Google Docs została natywną aplikacją systemu operacyjnego Android. Dzięki niej użytkownicy urządzeń mobilnych będą mogli tworzyć dokumenty i szybko się nimi dzielić. Aplikacja wymaga podłączenia do sieci i oferuje przechowywanie danych w chmurze.

Google Docs pozwala na zachowywanie załączników e-maili, a także tworzenie i edytowanie dokumentów oraz arkuszy kalkulacyjnych. Są one zapisywane w chmurze, a dostęp do nich jest możliwy z każdego urządzenia podłączonego do sieci.

Mobilna wersja oferuje te funkcje użytkownikom systemu Android. Tworzone i zapisywane dokumenty można z poziomu aplikacji przesyłać do znajomych z książki kontaktowej. Dzięki chmurze obliczeniowej, pracę nad dokumentami rozpoczętymi np. na smartfonie można kontynuować na innych urządzeniach z dostępem do sieci.

Zobacz również:

  • Xiaomi przeprasza użytkowników. Wszystko przez wadliwe MIUI [AKTUALIZACJA 16.09.2021]
  • Aktualizacja Google Docs, która może namieszać w rozszerzeniach twojej przeglądarki

Do ekranu głównego telefonu można dodać specjalny widżet aplikacji dający dostęp do trzech głównych zadań. Pozawala na przechodzenie do ulubionych dokumentów, robienie zdjęć do katalogu Google Docs i tworzenie dokumentów za pomocą jednego kliknięcia.

Nowa natywna aplikacja Androida wykorzystuje technologie OCR, która przy współpracy z aparatem potrafi zamienić fotografowany tekst w możliwy do edytowania dokument. Z niektórymi czcionkami i pismem ręcznym sobie nie poradzi, ale bywa przydatną opcją. W dokumenty tekstowe można też zamieniać wcześniej wykonane zdjęcia.