Google Dokumenty - importowanie całych folderów z danymi

Google Dokumenty pozwalają zaimportować (i dokonać konwersji) nie tylko poszczególne pliki, ale także całe foldery z twojego komputera. Warto z tej nowej funkcji Google Dokumenty skorzystać, gdyż ręczne importowanie poszczególnych plików to żmudna praca i niepotrzebna stara czasu.


Google Dokumenty - importowanie całych folderów z danymi

Google Dokumenty

Tylko Google Chrome - nie używaj innych przeglądarek

Ważna uwaga na początek - do importu używajmy przeglądarki Google Chrome. Internet Explorer i Firefox maja problemy z obsługą tej funkcji. Natomiast w Chrome import całych folderów z dokumentami działa bardzo dobrze.

Konwersja plików

Przed finalizacją importu możemy jeszcze wybrać opcję konwersji plików do tych obsługiwanych przez Google Dokumenty. Możliwa jest też wyciągnięcie tekstu z plików PDF. Potem wystarczy już tylko wcisnąć przycisk startu, który uruchomi import zaznaczonych przez nas folderów. Warto tez zauważyć, że do zaimportowanego przez nas folderu możemy przeciągać inne pliki z poziomu Google Dokumenty.

Zobacz również:

  • Android 14 z funkcją, która nawet Google nie wie, jak ma działać
  • Jak wyeksportować dokument do pliku PDF w usłudze Dysk Google?

Zanim zaimportujesz foldery do Google Dokumenty

Import folderów jest łatwy i przyjemny, o ile oczywiście skorzystamy w tym celu z przeglądarki Google Chrome. Warto jednak pamiętać, że import Google ma swoje limity - można zaimportować ograniczoną liczbę plików, a poszczególne pliki nie mogą być zbyt duże.

Zobacz zalety i wady Chromebooka - czy naprawdę warto wziąć ślub z Google?