Google Doodle pomoże ci znaleźć najbliższy punkt szczepień

Dzięki Google Doodle możesz teraz niemal jednym kliknięciem sprawdzić listę punktów szczepień w twojej okolicy.

Dla niewtajemniczonych, Google Doodle to kolorowa grafika tematyczna na stronie głównej wyszukiwarki Google. Jest ona wprowadzana przy poszczególnych okazjach, jak np. święta czy urodziny kogoś ważnego. Za jej pomocą diametralnie zmienia się logo witryny, co często łączy się z dodaniem dodatkowych efektów.

Dziś natomiast Google postanowiło ułatwić sprawę wszystkim, planującym zaszczepić się przeciwko COVID-19 i to przy pomocy m.in. Google Doodle właśnie. Wystarczy wejść na stronę startową witryny i naszym oczom ukaże się kolorowa, ruchoma grafika nawiązująca do szczepień.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [19.10.2021]
  • 10 gier Google Doodle, w które możesz wciąż grać
  • Najlepsze programy do rysowania - darmowe i płatne [2021]
google, google doodle, grafika, szczepienia, punkty szczepień, najbliższy punkt szczepień, punkt szczepień COVID-19 blisko mnie, Znajdź punkt szczepień w pobliżu, covid, covid-19, internet, pandemia, COVID, szczepionka na Covid-19, etapy szczepień

Stosowną informacja o trwających szczepieniach znajduje się pod opcjami Szukaj w Google oraz Szczęśliwy traf. Możemy więc kliknąć na dołączony do adnotacji link Znajdź punkt szczepień w pobliżu lub bezpośrednio na grafikę, co sprawi, że wyszukiwarka wypełni pole tekstowe za nas i umieści na nim frazę punkt szczepień COVID-19 blisko mnie.

Lista punktów i nie tylko

W wyniku wyszukiwania otrzymamy mapkę i listę punktów szczepień znajdujących się w naszej okolicy, wraz z danymi kontaktowymi. Po prawej stronie natomiast wyświetli się mapa szczepień w Polsce oraz dane związane z bieżącą sytuacją na terenie naszego kraju i nie tylko.

google, google doodle, grafika, szczepienia, punkty szczepień, najbliższy punkt szczepień, punkt szczepień COVID-19 blisko mnie, Znajdź punkt szczepień w pobliżu, covid, covid-19, internet, pandemia, COVID, szczepionka na Covid-19, etapy szczepień

Jak też widać na powyższym obrazku, tymczasowo zostało zmienione również logo Google, które wyświetlane w lewym górnym rogu podczas wyszukiwania w wyszukiwarce. Dołączono do niego obecnie graficzny plaster, zakrywający litery „o” w nazwie.

Sprawdź także:

Jak znaleźć najbliższy punkt szczepień na Covid-19 i czy można go wybrać

Covid – sprawdź terminy i rodzaje szczepionek, wybierz producenta

Etapy szczepień w Polsce i przepisy z nimi związane