Google Doodle - powstała specjalna strona

Wiele osób narzekało, że nie ma możliwości zobaczenia #Google Doodle# z przeszłości. Sytuacja się jednak zmieniła, bowiem gigant z Mountain View uruchomił specjalną witrynę poświęconą okolicznościowym logotypom przeglądarki Google.

Google Doodle to specjalistyczne strony poświęcone różnym wydarzeniom czy tez osobom. Całkiem niedawno Google zrobił furorę prezentując Doodle, którego bohaterem był Freddie Mercury. W historii okolicznościowych logotypów Google odnajdziemy także polskie wątki. Warto wspomnieć chociażby Doodle upamiętniające setną rocznicę urodzin Czesława Miłosza czy też fabułę opartą na "Cyberiadzie" Stanisława Lema.

Google Doodle zawsze dostępne są tylko przez jeden dzień. Pierwsze okolicznościowe logo powstało już w 1998 roku, a debiut interaktywnych obrazków wykorzystywanych w Doodle nastąpił w 2009 roku przy okazji Halloween.

Zobacz również:

  • Aplikacje i gry na Androida za darmo! Sprawdź najlepsze promocje i przeceny [25.05.2022]
  • 10 gier Google Doodle, w które możesz wciąż grać

Historię i rozwój Google Doodle można prześledzić na specjalnej stronie. Który z okolicznościowych logotypów zapadł wam szczególnie w pamięć i dlaczego akurat ten?