Google Doodle z Cyberiadą Stanisława Lema w roli głównej

Google postanowiło uczcić najbardziej znanego polskiego pisarza na świecie. Najnowsze Google Doodle poświęcone jest Stanisławowi Lemowi z okazji 60 rocznicy jego debiutu literackiego. Całość utrzymana jest w stylistyce znanej z cyklu opowiadań "Cyberiada".

Książki Stanisława Lema zostały przetłumaczone na 41 języków i osiągnęły nakład ponad 30 milionów egzemplarzy. Daje mu to pierwszą pozycję w historii polskiej literatury. Lem pozostawił w tyle takie tuzy jak Witold Gombrowicz czy też Henryk Sienkiewicz. Nic więc dziwnego, że 60 rocznica jego debiutu literackiego nie została pominięta przez Google.

Gigant z Mountain View przyzwyczaił nas już do umieszczenia okolicznościowego logo na swoich stronach - tzw. Google Doodle. W przeszłości bohaterami Doodle byli Freddie Mercury czy też Maria Skłodowska-Curie. Teraz przyszła kolej na jednego z najsłynniejszych pisarzy fantastyki naukowej w dziejach literatury.

Co zawiera Doodle?

Logotyp inspirowany twórczością Lema skupia się na fabule zbioru opowiadań o nazwie "Cyberiada". Jego bohaterami są dwaj genialni inżynierowie Trurl i Klapaucjusz. Warstwa graficzna wzorowana jest na rysunkach Daniela Mroza, który odpowiadał za ilustrację do "Cyberiady".

Doodle składa się z prostej łamigłówkowej gry, w którym naszym zadaniem jest dopasowanie kształtu cyfr do wyświetlanych zadań matematycznych. Aby w nią zagrać wystarczy wejść na stronę główną wyszukiwarki.

Na oficjalnym blogu Google Polska ujawniono, że jeden z rysunków przedstawionych w animacji należy do samego Stanisława Lema. Sprawdźcie sami najnowsze Doodle...