Google Doodle z Freddiem Mercurym

Gdyby żył, kończyłby dzisiaj 65 lat. Google postanowiło upamiętnić jednego z najpopularniejszych wokalistów w historii muzyki rozrywkowej. Doodle z Freddiem Mercurym prezentuje się naprawdę znakomicie...

5 września 1946 w Stone Town na Zanzibarze urodził się Farrokh Bulsara. Świat usłyszał o nim, kiedy przybrał już pseudonim Freddie Mercury i stanął na czele zespołu Queen. Grupa wylansowała wiele hitów a wśród nich utwór "Don't Stop Me Now", które Google wybrało na tło muzyczne dla Doodle.

Zazwyczaj okolicznościowe strony Google sprowadzają się do kolorowego rysunku. Tym razem jest inaczej. Dostajemy bardzo ciekawą i kolorową animację. Trwające 98 sekund wideo zbiera bardzo pochlebne recenzje zarówno wśród ekspertów jak i użytkowników.

Gigant z Mountain View wyjawił, że wideo jest drugim najdłużej przygotowywanym filmikiem w historii firmy. Najdłużej Google pracowało nad animacją upamiętniającą Charliego Chaplina.

W materiale przygotowanym przez Google, nie zabrakło także odwołań do innych hitów Queen. Odnajdziemy nawiązania do teledysków: "Radio Ga Ga" czy też "I want to break free". Po obejrzeniu animacji jesteśmy automatycznie przekierowywani na stronę z wynikami wyszukania dla frazy "freddie mercury". Całość wygląda naprawdę świetnie. Zresztą zobaczcie sami.