Google Drive bez ograniczeń w pojemności konta, ale nie dla wszystkich

Google Drive to sieciowy dysk, na którym każdy może trzymać dane - do 15 GB w wersji darmowej. Dziś zadebiutowała opcja pozwalająca na wrzucenie tam nieograniczonej liczby plików.

Jest ona dostępna w ramach nowego projektu - Google Drive for Education. Mogą skorzystać z niej studenci i uczniowie używający Google Apps for Education (Google Apps dla Szkół i Uczelni). Opcja ta znosi wszelkie ograniczenia co do ilości przechowywanych danych w chmurze, a maksymalny rozmiar pliku, jaki można tam umieścić, wynosi aż 5 TB. Oczywiście mało kto stworzy tak wielki plik, jednak doskonale nadaje się to do np. wykonania kopii zapasowej całego dysku o pojemności 1 - 2 TB. Wszystkie dane zgromadzone na Google Drive zostaną zaszyfrowane.

Dostępna w ramach Drive for Education funkcja Apps Vault zapewni możliwość archiwizowania e-maili i czatów. Ben Schrom, odpowiedzialny za aspekt edukacyjny Google Drive, powiedział, że "Google Apps for Education ma być rozwiązaniem, które umożliwi zarówno studentom, jak i wykładowcom skupienie się wyłącznie na nauce, bez rozpraszania ich technologiami, zaś nowe funkcje mają ułatwić im życie". Google pochwaliło się również, że z Google Apps dla Szkół i Uczelni korzysta obecnie 30 milionów aktywnych użytkowników, a ogólnie usługa Drive służy 190 milionom.