Google Drive zaoferuje 5 GB miejsca w chmurze?

Już niedługo zadebiutuje nowy serwis Google Drive. Jeśli najnowsze doniesienia się sprawdzą, to zaoferuje on użytkownikom 5 GB przestrzeni dyskowej w chmurze za darmo. Dostęp do plików tam umieszczonych będzie możliwy z poziomu peceta, smartfonu, tabletu oraz strony internetowej drive.google.com.

Google Drive

W serwisie TalkAndroid.com zamieszczono zrzut ekranu przedstawiający usługę Google Drive. Wynika z niego, że będzie ona za darmo oferowała 5 GB przestrzeni dyskowej w chmurze, czyli tyle ile obecnie udostępnia Ubuntu One, Box, Amazon Cloud Drive i Apple iCloud. Popularny Dropbox za darmo daje obecnie 2 GB miejsca na serwerze.

Na zrzucie ekranu widnieje także informacja, że miejsce dyskowe w sieci będzie można poszerzyć w każdej chwili. Nie podano, w jaki sposób można tego dokonać, ale będzie to zapewne wymagało wykupienia dodatkowej przestrzeni od Google. Większość serwisów tego typu oferuje do 50 GB, a Dropbox do 100 GB płatnego miejsca w chmurze.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Jak wyeksportować dokument do pliku PDF w usłudze Dysk Google?

System Android i aplikacje Google już od lat korzystają z chmury i oferują możliwość synchronizacji danych na różnych urządzeniach. Google Drive, które wkrótce zadebiutuje, będzie jednak pierwszą usługą Google, która pozwoli użytkownikom na przechowywanie w chmurze dowolnych danych różnego typu. Dziwne, że internetowy potentat dopiero teraz decyduje się na ten krok.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: