Google Duo otrzymuje funkcję wysyłania notatek

Wyszukiwarkowy gigant rozszerza funkcjonalność swojego flagowego komunikatora.

Google kontynuuje swoje prace nad komunikatorem Duo. Według Android Police rozwiązanie to otrzymuje właśnie nowe funkcje. Pomimo plotek o rzekomym uśmierceniu usługi Google w przeciągu ostatniego roku dodało wiele ciekawych opcji do Duo. Obecnie trwa wdrażanie kolejnej funkcji dla użytkowników komunikatora Google Duo. Mowa o odręcznie rysowanych notatkach.

Google Duo otrzymuje funkcję wysyłania notatek

Narzędzie, które zostało zaimplementowane w aplikacji Google Duo jest niemalże takie same, jak w aplikacji Google Keep. Użytkownik może skorzystać z jednego z trzech rodzajów piór, dziewięciu różnych kolorów oraz ośmiu kolorów tła i sześciu czcionek.

Użytkownicy, którzy zamierzają wysyłać notatki przy wykorzystaniu Google Duo nie muszą martwić się o swoja prywatność. Podobnie, jak połączenia wideo również one są zaszyfrowane od początku do końca.

W ciągu ostatniego roku poza możliwością wysyłania odręcznych notatek Google Duo otrzymało filtry oraz efekty wysyłania wiadomości. Nie zabrakło także trybu niskiego oświetlenia, który pozwala na przeprowadzanie rozmów wideo nawet przy niesprzyjających warunkach oświetleniowych. Duo pozwala na rozmowy grupowe z trzema innymi użytkownikami w tym samym czasie.

Możliwość wysyłania notatek w Google Duo pojawiła się już u pierwszych użytkowników. W ciągu najbliższych dni rozwiązanie powinno trafić na wszystkie urządzenia z zainstalowaną aplikacją Google Duo. Początkowo wyszukiwarkowy gigant udostępnia funkcję notatek w Google Duo na smartfonach z rodziny Pixel.

Źródło: phonearena.com