Google Duo otrzymuje reakcje za pomocą emoji

Użytkownicy mogą już przekazywać swoje reakcje na wysyłane w Google Duo filmy za pomocą emoji.

Google wielokrotnie próbowało zrewolucjonizować system wysyłania wiadomości tekstowych. Wysiłki i nakłady, które włożono w przeciągu ostatnich kilku lat nie zawsze kończyły się z oczekiwanym skutkiem, ale finalnie wyszukiwarkowy gigant dopiął swego i doprowadził między innymi do wdrożenia RCS na terenie Stanów Zjednoczonych.

Google Duo otrzymuje reakcje za pomocą emoji

Źródło: pcworld.com

Jedną z ciekawszych aplikacji do komunikacji produkcji Google'a jest Duo. Rozwiązanie to zyskało właśnie nową funkcję. Użytkownicy są w stanie odpowiadać reakcjami w wiadomościach wideo.

Dodana na przestrzeni ostatnich kilku dni funkcja oferuje opcję szybkiej reakcji na przychodzące wiadomości wideo za pomocą emoji. Tego typu rozwiązanie doskonale znamy już z innych komunikatorów sieciowych z Instagramem na czele. Pozwala on użytkownikom reagować na Instagram Stories za pomocą szybkiego machnięcia w górę i wybrania odpowiedniej emotikony. Facebook od lat pozwala w taki sposób reagować na posty.

W chwili obecnej Google Duo umożliwia wykorzystanie jednego z 8 predefinowanych emoji dostępnych jako reakcja na przychodzącą wiadomość wideo. Po zareagowaniu na nią osoba, która wysłała wiadomość wideo otrzymuje powiadomienie zwrotne z reakcją. W przypadku, gdy wiadomość zostałą wysłana do grupy jej użytkownicy widzą na wzajem swoje reakcje.

Najnowsza funkcja do dodatek, z którego z pewnością skorzysta sporo osób, ale nie jest to nowa, rewolucyjna funkcja, która zmieniłaby sposób korzystania z aplikacji. Rozwiązanie zostało już zaimplementowane w finalnej wersji Google Duo. Aplikacje można pobrać/zaktualizować za pomocą Google Play.

Źródło: 9to5google.com