Google Earth 5.1 - globalna mapa

Zamiast korzystać z tradycyjnych map, do wyszukania informacji lub zaplanowania podróży możesz użyć satelitarnych zdjęć. Najlepszym narzędziem do prezentującym satelitarny i lotniczy widok Ziemi jest Google Earth.

Google Earth to program łączący satelitarny widok powierzchni Ziemi z tradycyjnymi mapami oraz możliwościami wyszukiwania zapewnianymi przez Google. Program pozwala zobaczyć zdjęcie każdego zakątka naszego globu. Fotografie niektórych terenów, są oczywiście mniej dokładne (te robione z satelity), inne bardziej (ujęcia lotnicze). Dokładność tych drugich jest tak duża, że widać pojedyncze samochody na drogach. Na widok lotniczy można nałożyć graficzną siatkę dróg z danego obszaru i wykorzystać Google Earth jako narzędzie do wytyczania trasy przejazdu.

Google Earth 5.1 - globalna mapa

Google Earth 5.1

Możliwości programu Google nie ograniczają sie jedynie do wyświetlania zdjęć. Po odpowiednim zbliżeniu program poda informacje o interesujących budynkach, godnych polecenia restauracjach, szkołach i szpitalach. Co ciekawe, ważniejsze budowle wyświetlane są jako trójwymiarowe bryły wyglądające, jak ich rzeczywiste odpowiedniki. POI można oczywiście wyszukiwać i dodawać własne, wyniki wyszukiwania zaś zapisać i opatrzyć komentarzem. Google Earth pozwala nawet sprawdzić, jak wygląda dany fragment terenu w różnych porach dnia.

Zobacz również:

  • Dzień Ziemi 2023: co zrobić ze starym sprzętem AGD i RTV?

Do widoku map dołożysz własne zdjęcia, ślad zapisany za pomocą GPS, nagrasz i udostępnisz innym trasę, którą przejechałeś. Na wyświetlanych mapach umieścisz także zrobione przez siebie modele 3D budynków - na przykład swojego domu. Google Earth jest programem bezpłatnym, dostępnym w polskiej wersji językowej.

Pobierz: Google Earth 5.1.7894.7252 Final


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: