Google Earth 5.1 - globalna mapa

Zamiast korzystać z tradycyjnych map, do wyszukania informacji lub zaplanowania podróży możesz użyć satelitarnych zdjęć. Najlepszym narzędziem do prezentującym satelitarny i lotniczy widok Ziemi jest Google Earth.

Google Earth to program łączący satelitarny widok powierzchni Ziemi z tradycyjnymi mapami oraz możliwościami wyszukiwania zapewnianymi przez Google. Program pozwala zobaczyć zdjęcie każdego zakątka naszego globu. Fotografie niektórych terenów, są oczywiście mniej dokładne (te robione z satelity), inne bardziej (ujęcia lotnicze). Dokładność tych drugich jest tak duża, że widać pojedyncze samochody na drogach. Na widok lotniczy można nałożyć graficzną siatkę dróg z danego obszaru i wykorzystać Google Earth jako narzędzie do wytyczania trasy przejazdu.

Google Earth 5.1

Google Earth 5.1

Możliwości programu Google nie ograniczają sie jedynie do wyświetlania zdjęć. Po odpowiednim zbliżeniu program poda informacje o interesujących budynkach, godnych polecenia restauracjach, szkołach i szpitalach. Co ciekawe, ważniejsze budowle wyświetlane są jako trójwymiarowe bryły wyglądające, jak ich rzeczywiste odpowiedniki. POI można oczywiście wyszukiwać i dodawać własne, wyniki wyszukiwania zaś zapisać i opatrzyć komentarzem. Google Earth pozwala nawet sprawdzić, jak wygląda dany fragment terenu w różnych porach dnia.

Do widoku map dołożysz własne zdjęcia, ślad zapisany za pomocą GPS, nagrasz i udostępnisz innym trasę, którą przejechałeś. Na wyświetlanych mapach umieścisz także zrobione przez siebie modele 3D budynków - na przykład swojego domu. Google Earth jest programem bezpłatnym, dostępnym w polskiej wersji językowej.

Pobierz: Google Earth 5.1.7894.7252 Final