Google Earth: gładka powierzchnia zamiast łat

Wydany został program Google Earth 6.2. Powierzchnia Ziemi w nowej wersji produktu Google jest wyświetlana jednorodnie i nie ma na niej "łat" będących efektem łączenia zdjęć wykonanych przez różne satelity w odmiennych warunkach. Nowa wersja jest dostępna dla edycji biurkowej i mobilnej.

Google Earth

Obraz Ziemii prezentowany w Google Earth stworzony jest ze zdjęć satelitarnych i lotniczych wykonanych w różnym terminie, przy innych warunkach świetlnych i pogodowych. Skutkuje to efektem łat dostrzeganym przy obserwacji Ziemi z dużej wysokości.

Nowy silnik renderujący Google Earth wygładza wyświetlany obraz. Na blogu Google czytamy, że ostatecznym rezultatem jest piękny nowy sposób oglądania Ziemi, który zachowuje unikalne tekstury najbardziej rozpoznawalnych krajobrazów geograficznych. Funkcja ta będzie działała także w starszych wersjach, ale najlepiej ma sprawować się w nowym wydaniu programu.

Różnica między starym i nowym sposobem renderowania w Google Earth

Różnica między starym i nowym sposobem renderowania w Google Earth

Google Earth 6.2 wprowadza także autouzupełnianie dostępne już na Mapach Google, a ułatwiające poszukiwanie konkretnego miejsca. Dodano także możliwość wyznaczania tras rowerowych, pieszych oraz dla komunikacji publicznej. Następną nowością jest funkcja szybkiego dzielenia się aktualnym widokiem z Google Earth w Google+.

Polecamy także artykuł Tajemnice obsługi Google Earth.