Google Earth - najciekawsze funkcje, których nie używasz

Google Earth obchodzi okrągłą, dziesiątą rocznicę powstania. Serwis wystartował dokładnie 28 czerwca 2005 roku i po dziś dzień przeszedł liczne zmiany. Z tej okazji prezentujemy funkcje, jakie warto poznać, a których rzadko kiedy się używa.


Voyager - prezent od Google

Z okazji dziesiątej rocznicy działania Earth, Google zaprezentowało nową funkcję - Voyager. Jej celem jest pokazanie najciekawszych miejsc na świecie za pomocą wbudowanych narzędzi Street View, Earth View, miast w 3D oraz zdjęć satelitarnych. Warte uwagi miejsca oznaczona są na mapach kolorami, więc łatwo do nich przeskoczyć. Przy pierwszym uruchomieniu można od razu włączyć wirtualną wycieczkę do poleconych przez Google lokacji.

Voyager - nowa funkcja Google Earth

Voyager - nowa funkcja Google Earth

Niebo, Księżyc, Mars

Wbrew nazwie Google Earth to nie tylko planeta Ziemia, ale również widok gwiazdozbiorów, a także możliwość odbycia wirtualnego spaceru po Księżycu i Marsie. Ze zrozumiałych względów spacer po tych ciałach niebieskich nie jest możliwy, jednak dla amatorów tych podróży czeka szereg wysokiej jakości zdjęć, ilustrujących ciekawe miejsca.

Google Mars

Google Mars

Oglądanie przeszłości

Oglądanie przeszłości to funkcja, która istnieje już w Google Earth od jakiegoś czasu, jednak nie wszyscy o niej wiedzą. A jak to działa? Gdy zejdziemy do widoku ulicy, można kliknąć na ikonkę pokazującą zegar ze strzałką. Pokaże się wówczas suwak, umożliwiający wyświetlenie widoku danego miejsca w innym okresie - jak daleko można cofnąć się w czasie, zależy to tylko od istniejącego zbioru fotografii archiwalnych.

Podróż w czasie - od 1940 do 2015 roku

Podróż w czasie - od 1940 do 2015 roku