Google Earth pobrano już miliard razy

Program Google Earth pozwala na eksplorację niemalże całej naszej planety (i nie tylko) na ekranu komputera. Został on pobrany już miliard razy, co pokazuje, że ludzie są z natury ciekawi świata. Program pozwala także na dodawanie coraz to nowych obiektów i informacji, co sprawia, że staje się prawdziwą skarbnicą wiedzy o naszej planecie.

Google Earth
Google poinformowało o miliardowym pobraniu Google Earth na swoim blogu LatLong. W ilość pobrań wliczono wersje desktopowe, mobilne oraz wtyczki do przeglądarki. Google postanowiło uczcić tę okazję otwierając stronę OneWorldManyStories.com, która pokazuje, jak ludzie wykorzystywali Google Earth przez wszystkie lata obecności tego programu.

Jedna z zaprezentowanych historii opowiada o tym, jak organizacja HALO Trust wykorzystała Gogole Earth do oczyszczenia pól minowych. Inne historie dotyczą wielu zastosowań oprogramowania Google w archeologii i różnych innych dziedzinach nauki. Google Earth przez lata było również wykorzystywane do poszukiwania zagadkowych obiektów i miejsc na naszej planecie.

Zobacz również:

Google Earth pobrano już miliard razy

"W 60 sekund dookoła świata" z Google

Początkiem Google Earth był zakup firmy Keyhole tworzącej mapy cyfrowe. Doszło do tego w 2004 roku, a już w 2005 pojawił się wirtualny globus Google. Później oprogramowanie to zostało zastosowane także w serwisie Google Maps i użyte do prezentacji powierzchni Księżyca, Marsa oraz zobrazowania nieba i den oceanów.

Brian McCleandon pracujący obecnie nad Google Earth i Google Maps, mówi, że w momencie, gdy powstawała firma Keyhole, on i pozostali założyciele nie wyobrażali sobie nawet, że ich technologia będzie tak powszechnie stosowana i znajdzie tyle różnych, a niekiedy niespodziewany zastosowań. Nie znacie Google Earth? Warto to zmienić pobierając ten program z naszego działu download.