Google Fit - nowy serwis zbierający dane o zdrowiu

Na rynku nastąpił wysp różnego rodzaju urządzeń do badania zdrowia użytkownika w czasie rzeczywistym. Aby zgromadzić dane z różnych źródeł w jednym miejscu, Google uruchomi nowy serwis.

Google Fit - bo tak właśnie ma się nazywać - zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na konferencji deweloperów, która odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca. Według ekspertów, ma być to odpowiedź firmy na HealthKit i Health, zaprezentowane przez Apple, a które mają wejść w życie na jesieni tego roku wraz z iOS8. Google Fit ma zbierać dane z różnych urządzeń i gromadzić je w jednym miejscu, co pomoże użytkownikowi w ocenie stanu zdrowia i dostrzeżeniu zmian. Jak na razie nie podano konkretnych modeli, jakie będzie obsługiwać serwis, jednak można się spodziewać, że każde działające pod Androidem będzie w jego zasięgu.

Google Fit - nowy serwis zbierający dane o zdrowiu

The FitBit Force

Jak się szacuje, do końca tego roku na świecie sprzeda się ok. 17 milionów "wearables" mierzących tętno, pracę serca, itp. W 2017 mają sprzedać się na poziomie 45 milionów sztuk. Zaliczamy do nich przede wszystkim różnego rodzaju opaski, ale także i smartwatche. Producenci będą się więc prześcigać w proponowaniu coraz to bardziej atrakcyjnych ofert dla użytkowników.