Google Fit pojawia się na iOS

Google Fit jest już dostępne na iPhone'a. Nadal występują jednak problemy ze współpracą smartwatchy Wear OS z aplikacją Zdrowie.

Kiedy Google w zeszłym roku odświeżyło swoją aplikację Fit w ramach nowej strategii dbania o zdrowie wprowadzono zupełnie nowy wygląd, usprawniono statystyki i zaimplementowano pierścienie aktywności podobne do tych znanych z Apple Watch. Zabrakło jednak jednej ważnej rzeczy - wsparcia dla iOS oraz aplikacji Zdrowie. Fit dostępny był na iPhone'a, ale aby zarejestrować jakiekolwiek dane wymagał zegarka z systemem Wear OS, a całość zintegrowana byłą z aplikacją Wear OS. Wszystkie dane zarejestrowane w aplikacji nie synchronizowały się z aplikacją Zdrowie od Apple.

Google Fit pojawia się na iOS

Od dziś Google oferuje samodzielną aplikacje Google Fit w App Store. Nie przynosi ona jednak zbyt wielu nowości, a produkty Google i Apple nadal żyją w dwóch osobnych światach. Aplikacja Fit będzie zbierać informacje i dane z zegarków z systemem Wear OS oraz z Apple Watch, ale wszystkie statystyki będą nadal dostępne wyłącznie w aplikacji od Google.

Zobacz również:

  • Rekordowa grzywna 885 milionów dolarów dla Amazona. Chodzi o RODO
  • Android w końcu zadba o Twoje zdrowie! Oto nowe Google Fit
  • Zegarki z Wear OS jeszcze szybsze? Qualcomm zapowiada inwestycje

Podobnie, jak w przypadku pierścieni aktywności od Apple Google Fit zamienia Twoje treningi w dwa cele. Minuty oraz uderzenia serca. Możesz stale bić swoje rekordy oraz monitorować aktywności fizyczne.

Chociaż nie Google nie planuje wprowadzenia aplikacji Google Fit na zegarki Apple Watch firma twierdzi, że będziesz mógł nadal śledzić swoją aktywność i postępy w realizacji celów za pomocą urządzeń, które są kompatybilne z aplikacją Zdrowie takich, jak właśnie Apple Watch. Wszystkie aplikacje, które śledzą aktywność na Twoim zegarku od Apple będą mogły ją przekazać do aplikacji Google Fit w systemie iOS. Abyś miał jednak kompletny zestaw danych nadal będziesz musiał korzystać równolegle z aplikacji Zdrowie oraz Google Fit.

Aplikacja Google Fit jest dostępna za darmo w sklepie App Store.

Podczas gdy Apple Watch to z pewnością jeden z najlepszych inteligentnych zegarków na rynku urządzenia z Wear OS oferują dwie rzeczy, których urządzenie od Apple nie posiada: wiele tanich modeli, estetyczne urządzenia z okrągłymi ekranami. Teraz Google Fit będzie synchronizował wszelkie dane zdrowotne z tych zegarków do aplikacji na telefonie z systemem iOS. Już nie potrzebujesz Apple Watch, aby śledzić swoją aktywność fizyczną, jeżeli jesteś użytkownikiem iPhone'a. Niestety bez synchronizacji z aplikacją Zdrowie Google Fit na iOS nie jest tak użytecznie, jak mógłby być.