Google Gingerbread i ICS tracą na popularności. Android Jelly Bean pnie się w górę

Firma Google przedstawiła najnowsze dane dotyczące popularności poszczególnych wersji Androida. Wynika z nich, że pomimo spadku popularności zdecydowanym liderem nadal jest Gingerbread.


Najnowsze dane przedstawione przez Google zostały wyliczone na podstawie liczby urządzeń z systemem Android, które w ciągu dwóch tygodni (okres ten zakończony został dokładnie 4 marca) odwiedziły sklep Google Play.

Android Gingerbread

Zdecydowanym liderem wciąż jest Gingerbread, do którego należy obecnie 44,2% "androidowej społeczności". Ten ponad dwuletni system z miesiąca na miesiąc traci jednak nieco ze swojej popularności (w poprzednim notowaniu mógł się pochwalić wynikiem na poziomie 45,6%), co nie zmienia faktu, że dzieje się to zdecydowanie zbyt wolno, za co odpowiada zarówno Google, jak i producenci smartfonów.

Zobacz również:

  • Android 13 - Sprawdź czy Twoje urządzenie dostanie aktualizację [AKTUALIZACJA 24.05.2022]
  • Galaxy S22 o 500 zł taniej! Sprawdź, jak skorzystać z promocji

II miejsce

Na drugim miejscu w rankingu ponownie znalazł się Ice Cream Sandwich, który, co interesujące, zanotował spadek popularności o 0,4 punktu procentowego do poziomu 28,6%.

III miejsce

Jako, że w przyrodzie nic nie ginie, utracone udziały Gingerbread i ICS zostały przejęte przez Androida Jelly Bean, który zwiększył swój udział o 3 punkty procentowe do 16,5%. Ciekawe, czy jest szansa, że ta tendencja wzrostowa stanie się na tyle dynamiczna, aby wynieść "Żelka" na I miejsce jeszcze przed premierą jego następcy (Key Lime Pie), która powinna mieć miejsce latem.