Google Glass będą sprzedawane ze szkłami korekcyjnymi i klasycznymi oprawkami

Komercyjna premiera Google Glass w USA ma nastąpić jeszcze w tym roku, a producent umiejętnie podgrzewa atmosferę. Google zapowiedziało dziś, że ich inteligentne okulary będą mogły współpracować z tradycyjnymi oprawkami wyposażonymi w szkła korekcyjne. Pojawiły się już też pierwsze wzory klasycznych okularów zintegrowanych z Glass.

Inteligentne okulary Google Glass składają się z oprawki z baterią i modułem łączności oraz wizjera i obiektywu aparatu. Wizjer w formie pryzmatu umieszczony jest na skraju pola widzenia prawego oka użytkownika i wyświetlane mogą być najróżniejsze informacje - od powiadomień o nowych wiadomościach, przez proste przepisy kulinarne, na wskazówkach nawigacyjnych kończąc.

Wiele osób zastanawiało się, czy osoby noszące okulary korekcyjne będą mogły z Google Glass korzystać. Okazuje się, że Google bierze takie osoby pod uwagę i nie będą one zmuszone do zakładania szkieł kontaktowych, aby korzystać z akcesorium. Wzory oprawek do szkieł korekcyjnych zintegrowanych z Google Glass pokazane zostały na stronie producenta. Co więcej, osoby korzystające ze szkieł korekcyjnych będą mogły skorzystać w Stanach Zjednoczonych ze zniżek na szkła i oprawki, które przysługują im z tytułu ubezpieczenia w przypadku klasycznych okularów.

Zobacz również:

  • Biedronka: najlepsze oferty tygodnia! Co warto kupić? [15.10.2021]
  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [15.10.2021]
Google Glass będą sprzedawane ze szkłami korekcyjnymi i klasycznymi oprawkami

Google Glass to zupełnie nowy i bardzo futurystyczny produkt w ofercie firmy z Mountain View. Okulary z półprzezroczystym wizjerem umieszczonym zaraz obok pola widzenia prawego oka zapowiedziane zostały już w 2012 roku, a w przeciągu najbliższych kilku miesięcy mają trafić do wolnej sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Mieliśmy już okazję testować ich deweloperską wersję o nazwie Google Glass Explorer Edition. Dowiedzieliśmy się wtedy, że niestety w Europie będzie można je kupić najwcześniej w 2015 roku.