Google Glass: jeżeli je pożyczysz, zostaną zablokowane. Nie odzyskasz też pieniędzy...

Firma Google przedstawiła regulamin obowiązujący osoby, które zakupią okulary Google Glass. Zawarte w nim zapisy jednoznacznie zabraniają im oddawania go w ręce osób trzecich.

Google Glass to bardzo interesujący gadżet, który, jeżeli się przyjmie, wyznaczy nowy kierunek rozwoju dla czołowych producentów sprzętu. Kilka dni temu amerykańska firma przedstawiła oficjalnie specyfikację urządzenia, która wygląda następująco:

- pamięć 12 GB zsynchronizowaną z usługami chmurowymi Google (łącznie ok. 16 GB)

- WiFi 802.11b/g

- Bluetooth

- aparat 5 MP z możliwością rejestrowania wideo o jakości 720p

- akumulator pozwalający na dzień pracy

- współpraca ze smartfonem korzystającym z Androida 4.0.3 (lub jego nowszej wersji)

Co jednak najciekawsze, nieco później udostępniła kontrowersyjny dokument określający warunki korzystania z gadżetu. Wynika z niego, że szczęśliwcy obdarowani możliwością zakupu "inteligentnych" okularów (nie każdy obecnie może je nabyć) nie mogą ich nikomu sprzedać, ani nawet pożyczyć. Jeżeli zdecydują się na taki krok bez zgody firmy Google, zastrzega ona sobie prawo do wyłączenia gadżetu. Co więcej, nie będzie można też domagać się jakiegokolwiek odszkodowania, czy dostępu do pomocy technicznej.

Miejmy nadzieję, że zapisy te będą obowiązywały jedynie przez okres testowy gadżetu i znikną, gdy pojawi on się już w normalnej sprzedaży. Jeżeli tak się nie stanie to...No właśnie, czy tego typu wymagania producenta definitywnie odstraszyłyby Was od zakupu jego sprzętu?