Google Glass może mieć konkurenta: Baidu Eye. Microsoft też podobno coś szykuje...

Rzecznik najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej w Chinach, czyli Baidu, potwierdził, że jego firma testuje obecnie prototypowe urządzenie o nazwie Baidu Eye. To "inteligentne" okulary mające być może w przyszłości stanowić chińską odpowiedź na Google Glass.


Kilka tygodni temu firma Google opublikowała krótki film, dzięki któremu możemy przekonać się, jak będą działały "inteligentne" okulary o nazwie Glass:

Mnie jednak znacznie bardziej przekonuje do nich poniższe wideo:

Chiński konkurent - Baidu Eye

Jak się właśnie dowiadujemy dzięki agencji Reuters, nad podobnym projektem (o nazwie Baidu Eye) pracuje największy rywal Google na chińskim rynku, czyli Baidu. Obecnie prototypowe urządzenie przechodzi ponoć wewnętrzne testy i nie wiadomo, czy w ogóle trafi na rynek. Chińczycy chcą prawdopodobnie poczekać, aż będzie wiadomo, jak rynek przyjął Google Glass, które mają się na nim pojawić jeszcze w tym roku.

Z informacji podanych przez rzecznika Baidu wynika, że Baidu Eye (czyli "zestaw słuchawkowy z małym ekranem"), będą charakteryzowały m.in. następujące cechy:

- możliwość korzystania z wyszukiwarki obrazów Baidu i technologii rozpoznawania twarzy (dzięki temu połączeniu możliwe będzie np. zrobienie zdjęcia jakiejś znanej osobie i sprawdzenie informacji na jej temat dostępnych w bazie danych Baidu)

- możliwość wydawania komend głosowych

Microsoft też coś szykuje...

Omawiając "okularowe" projekty warto na koniec wspomnieć, że zdaniem analityka Briana White'a, również Microsoft pracuje nad "internetowymi okularami". Jego zdaniem gigant zamierza je wprowadzić na rynek w przyszłym roku.

_________________

Co sądzicie o Google Glass? Czy urządzenia takie będą następnym kierunkiem, w którym podążą najwięksi potentaci na rynku elektroniki użytkowej? Moim zdaniem to bardzo prawdopodobne. Wcześniej czekają nas jednak mniej ekscytujące rozwiązanie: "inteligentny" zegarek, nad którymi pracuje Samsung oraz (prawdopodobnie) Apple i Google.