Google Glass - okulary AR pokazujące świat z perspektywy Terminatora

Google ujawniło pierwsze informacje dotyczące projektu Project Glass - to okulary przyszłości działające w technologii rozszerzonej rzeczywistości AR (augmented reality). I Google już ma działający prototyp.

Terminator

Okulary Google Glass wykorzystujące technologię augmented reality to już nie tylko koncepcja - w San Francisco, Sergiej Brin (współzałożyciel Google) został zauważony z tymi właśnie okularami na nosie.

Google Glass - zobacz interaktywne okulary przyszłości

Tymczasem na stronie Project Glass w Google+ pojawiły się zdjęcia osób w okularach AR oraz filmik, przedstawiający zalety tego rozwiązania. Warto go obejrzeć. Okulary AR od Google mają wbudowany wyświetlacz, aparat fotograficzny, mikrofon i są obsługiwane za pomocą głosu. Gdy je założymy, zobaczymy świat mniej więcej z perspektywy Terminatora czy Robocopa. Przed oczami będą nam wyświetlały się różne przydatne informacje. Zresztą zobaczcie sami.

Zobacz również:

  • Apple ujawniło wielką tajemnicę WWDC 2023. Wszystko przez zaproszenia na konferencję

Komentarz

Nie wiadomo kiedy takie okulary AR mogłyby trafić do sklepów, ale musicie przyznać, że możliwości, jakie proponuje Google są niesamowite. Osobiście chętnie takie okulary założyłbym na nos.

A Wy?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: