Google Glass powrócą - trwają prace nad nową technologią AR!

Google jako pierwsze zaprezentowało okulary o rozszerzonej rzeczywistości. Projekt ten był rozwijany do 2015 roku. Wyszukiwarkowy gigant rozpoczął właśnie prace nad nowym rozwiązaniem z zakresu VR. Czego można oczekiwać po następcy Google Glass?

Według najnowszych informacji po nie do końca udanym eksperymencie z okularami rozszerzonej rzeczywistości Google Glass - inżynierowie wyszukiwarkowego giganta nadal pracują nad technologią AR.

Ostatnia wersja Google Glass
Źródło: google.com

Ostatnia wersja Google Glass

Źródło: google.com

Wszystko wskazuje na to, że Google odczuło konkurencje ze strony Oppo, Facebooka, Samsunga, Microsoftu oraz Apple i planuje ponownie wkroczyć na rynek akcesoriów z elementami rozszerzonej rzeczywistości.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [27.01.2023]

Wyszukiwarkowy gigant nie zamierza spoczywać na laurach. Firma niedawno zatrudniła Marka Lucovsky, który został dyrektorem departamentu zajmującego się systemami operacyjnymi dla sztucznej inteligencji. Wcześniej pracował on nad projektem Oculus Rift. Dodatkowo Google cały czas kompletuje zespół do prac nad rozszerzoną rzeczywistością.

Opis tworzonych miejsc pracy zdradza nieco plany Google na przyszłość w związku z rozwojem rozszerzonej rzeczywistości.

Z opisu wakatów wynika, że Google nadal zamierza budować prototypy urządzeń AR i opracować całkowicie nowy system operacyjny stworzony specjalnie dla systemów rozszerzonej rzeczywistości. Możliwe, że mowa o odpowiedników Androida i WearOS dla inteligentnych okularów.

Google tworzy zespół do prac nad sztuczną inteligencją w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Firma przejęła również projekt North, który miał w przyszłości zastąpić Google Glass, a to jasno wskazuje, że zarówno Apple jak i Google niedługo pokażą na rynku swoje urządzenia AR. Mowa o perspektywie 2-3 lat.