Google Glass: poznaj nową wersję okularów Google

Wiemy już jak będą wyglądały nowe okulary Google Glass. Dla tych, którzy chcieliby je kupić, mamy niestety smutną informację..

19 stycznia 2015 firma Google zakończyła sprzedaż Google Glass w wersji Explorer decydując się na prowadzenie projektu w formie zamkniętej. W lipcu pojawiły się doniesienia sugerujące, że Google szykuje nową wersję okularów, która przeznaczona będzie jedynie dla klientów biznesowych. Dzisiaj wydaje się, że zostały potwierdzone. Serwis 9to5Google opublikował bowiem zdjęcia Google Glass, które trafiły do amerykańskiej agencji FCC, gdzie poddane zostaną procesowi certyfikacji. Gadżet, który dostępny jest w wersji Enterprise Edition (czyli do komercyjnych zastosowań) prezentuje się następująco (na stronie 9to5Google znajdziecie osobne zdjęcia dobrej jakości):

Google Glass: poznaj nową wersję okularów Google

Google Glass Enterprise Edition

Jak widzicie, z wyglądu nie różni się wiele od poprzednio dostępnej wersji Explorer Edition. Zmian jest jednak całkiem sporo:

- dodany został zawias umożliwiający złożenie okularów

- konstrukcja jest znacznie wytrzymalsza na uszkodzenia fizyczne a także na działanie wysokiej temperatury

- przycisk zasilania przesunięty został do tyłu

- obudowa jest na tyle szczelna, że chroni znajdującą się wewnątrz elektronikę przed działaniem różnych płynów

Zobacz również:

  • Apple Glasses już w 2022 roku?

- zastosowano nowy układ Intel Atom, który zapewnia większą wydajność, mniej się grzeje i pozwalać ma okularom na dłuższy czas pracy na baterii

- usprawniono łączność bezprzewodową za pośrednictwem dwuzakresowego kontrolera sieci bezprzewodowych Wi-Fi (2,4 i 5 GHz)

Okulary Google Glass Explorer Edition dystrybuowane będą jedynie w ramach projektu Google for Work.