Google Glass - specyfikacja ujawniona

Google Glass to temat, który przewija się w sieci od jakiegoś czasu i wzbudza coraz większe zainteresowanie. Producent w końcu podał pełną specyfikację techniczną tego ciekawego urządzenia.

Zacznijmy od samych gabarytów. Okulary Google będą uniwersalne, a to dzięki zastosowaniu dwóch "nosków" (nosepad) pozwalających na dostosowanie rozmiarów urządzenia do twarzy osoby noszącej. Pierwsza seria ma być przeznaczona dla osób bez wad wzroku, które nie noszą na co dzień okularów. W późniejszych modelach pojawi się możliwość założenia Google Glass na zwykłe okulary. Wbudowana w nie kamera wysokiej rozdzielczości zapewnia możliwość robienia zdjęć 5 MP, a także rejestrowania wideo o jakości 720p.

Google Glass - specyfikacja ujawniona

Google Glass

Jeśli chodzi o łączność okularów z innymi urządzeniami oraz siecią to wbudowany został w nie moduł Wifi - 802.11b/g, a także Bluetooth. Niezbędna jest oczywiście bateria. Google Glass będą posiadać akumulator wystarczający na dzień normalnej eksploatacji, jednak takie czynności jak np. Hangouts (czyli wideo rozmowy) mogą powodować większe zużycie energii. Okulary mogą być ładowane przez ładowarkę elektryczną, podpinaną do urządzania za pomocą kabelka microUSB.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Google Pixel zgłaszają problemy po aktualizacji do Androida 12
Google Glass - specyfikacja ujawniona

Google Glass

Google Glass zostaną wyposażone w pamięć o pojemności 12 GB, zsynchronizowaną z usługami chmurowymi Google, co da łącznie ok. 16 GB miejsca na rejestrację danych. Każdy użytkownik będzie mógł podpiąć do okularów smartona z Androidem 4.0.3 lub nowszym. Na stronach Google Play można już pobierać aplikację MyGlass, która będzie odpowiadać za współpracę urządzania z telefonem. Dzięki niej możliwe będzie także używanie GPS-a i wysyłanie SMS-ów.

Jak myślicie, czy Google Glass się przyjmą?