Google Glass testowane przez US Air Force

Czy Google Glass mogą być użyteczne dla wojska? Amerykańskie siły lotnicze mają taką nadzieję i testują gadżet pod kątem zastosowań podczas operacji militarnych.

Pisaliśmy już o testowaniu Google Glass przez lekarzy w Bostonie, teraz kolejna amerykańska instytucja wzięła okulary do sprawdzenia. Zespół techników we Wright Patterson Air Force Base (Ohio) testuje właśnie, jak sprawdziłyby się podczas działań wojskowych. Atutem Google Glass jest niskie zużycie energii, wyświetlanie informacji wprost przed oczyma żołnierza (dzięki czemu nie musi on opuszczać wzroku czy pochylać głowy, aby zobaczyć nowe dane) oraz funkcjonalność - zapisywanie obrazu, tworzenie zdjęć, czat, itp.

Google Glass testowane przez US Air Force

Google Glass standardowym wyposażeniem wojska?

Wspomniany zespół tworzy również specjalistyczne, współpracujące z Androidem aplikacje, które mają mieć zastosowanie w specyficznych warunkach polowych. Co ciekawe, armia USA robi wszystko na własną rękę, nie chcąc, aby Google miało jakikolwiek udział w przystosowaniu Google Glass do potrzeb wojska. O tym, czy okulary wejdą na wyposażenie wojska, dowiemy się niebawem.

Zobacz również:

  • Chrome - historia aktualizacji [20.10.2021]