Google Glass testowane są przez lekarzy, a pacjenci reagują pozytywnie

Okulary Google Glass nie trafiły jeszcze oficjalnie do sprzedaży, ale już teraz wzbudzają ogromne zainteresowanie. Obecnie to akcesorium od Google testowane jest przez lekarzy, którzy sprawdzają, czy będzie on przydatny w ich codziennej pracy.

Inteligentne okulary Google Glass mogą być nie tylko gadżetem, ale też użytecznym narzędziem. Jedną z grup zawodowych, która mogłaby skorzystać na wprowadzeniu takiego urządzenia, są lekarze. Pilotażowy program wykorzystujący Google Glass wprowadził Szpital Beth Isreal w Bostonie. Jak na razie wyniki, po trzech miesiącach testów, wyniki określane są jako obiecujące.

Bostońscy lekarze wyposażeni zostali w okulary Google Glass. Dzięki temu po wejściu do pokoju pacjenta i zeskanowaniu kodu QR w wizjerze pojawiają się najważniejsze informacje na temat chorej osoby. Lekarz nie musi już ręcznie przerzucać notatek, ani nawet sprawdzać danych w aplikacji na tablecie. Co istotne z punktu widzenia prywatności, dane pacjentów są wysyłane w obrębie szpitalnej sieci i nie wędrują przez żadne zewnętrzne serwery. Sami lekarze są zadowoleni z tego rozwiązania, a pacjenci szpitala Beth Isreal zareagowali na Google Glass również pozytywnie.

Google Glass testowane są przez lekarzy, a pacjenci reagują pozytywnie

Google Glass to najnowszy i najbardziej futurystyczny gadżet rozwijany przez giganta z Mountain View. Twórcy systemu Android stworzyli inteligentne okulary, które umieszczają na skraju pola widzenia użytkownika generowany cyfrowo, półprzezroczysty obraz. Wyposażone zostały także w kamerę, która pozwala na rejestrowanie wideo i robienie zdjęć. Mieliśmy już już okazję testować w warszawskiej siedzibie Google i zapraszamy do zapoznania się z naszym omówieniem możliwości Google Glass.

źródło: arstechnica.com


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10