Google Glass wreszcie dostępne dla wszystkich, ale cena jest nadal zaporowa

Google Glass to jeden z najbardziej futurystycznych projektów giganta z Mountain View. Do tej pory inteligentne okulary można było kupić jedynie po wysłaniu specjalnego zgłoszenia i wygranej w losowaniu wśród dużej liczby chętnych. Od teraz producent znosi ten wymóg, ale nadal będzie to akcesorium, na które będą mogli pozwolić sobie nieliczni.

Okulary Google Glass to zakładane na głowę urządzenie wyposażone w miniaturowy ekran umieszczony na skraju pola widzenia użytkownika, obiektyw aparatu, moduły łączności bezprzewodowej oraz własną baterię. Za jego pomocą użytkownicy mogą nie tylko robić zdjęcia i nagrywać filmy, ale też przeglądać sieć, korzystać z aplikacji i prowadzić rozmowy głosowe i wideo.

Przeczytaj także: Sprawdziliśmy już Google Glass, czyli inteligentne okulary Google

Zobacz również:

  • Biedronka: najlepsze oferty tygodnia! Co warto kupić? [15.10.2021]

Do tej pory Google Glass były dostępne wyłącznie dla osób, które zgłosiły się do programu Glass Explorers oraz zdobyły kupon uprawniający do zakupu tego akcesorium. Firma z Mountain View postanowiła wreszcie pozbyć się tego ograniczenia, a od teraz inteligentne okulary może zakupić każdy pełnoletni mieszkaniec Stanów Zjednoczonych.

Google Glass wreszcie dostępne dla wszystkich, ale cena jest nadal zaporowa

Niestety, nadal mało kto na zakup tego urządzenia będzie mógł sobie pozwolić. Google życzy sobie za parę okularów horrendalną sumę w wysokości 1500 dolarów. Należy zaznaczyć, że sam produkt jest przy tym dalej w fazie rozwojowej. Z tego powodu ofertą zainteresowani są głównie deweloperzy aplikacji, którzy dziś kupują Google Glass z myślą o pisaniu własnych programów, aby były one od razu dostępne w dniu udostępnienia gadżetu w oficjalnej sprzedaży.

źródło: Google Glass