Google Glass zakazane w wielu miejscach

Ouklary Google jeszcze nie zdążyły się rozpowszechnić, a już w wielu miejscach obowiązuje zakaz ich używania. Mowa tu o Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, gdzie gadżet ten znajduje się w sprzedaży.

Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że wiele firm - jak Virgin Atlantic Airways - nie ma nic przeciwko temu, aby ich klienci używali Glass. Jednak liczba miejsc, w których osoba nosząca wynalazek Google jest niemile widziana, dość szybko rośnie. The Cinema Exhibitors' Association, organizacja zrzeszająca 90% brytjskich operatorów kin, wyraziła jasno swoje stanowisko, oświadczając, że "nie będzie można mieć Google Glass wchodząc do sali kinowej, obojętnie, czy będzie już wyświetlany film, czy nie." Sieć kin Vue idzie na większe ustępstwa, umożliwiając noszenie tych okularów dopóki światła na sali nie zaczną przygasać. W obydwu przypadkach osoby łamiące zakaz zostaną wyprowadzone z kina.

Google Glass zakazane w wielu miejscach

W Ohio (USA) zdarzył się przypadek, że do kina zostali wezwani agenci Departamentu Bezpieczeństwa (Homeland Security), aby "zająć się człowiekiem", który założył Glass podczas projekcji filmu. Być może właściciele kin i wytwórnie obawiają się nagrywania seansów przez użytkowników, jednak nie jest to żadne zagrożenie. Aktualnie dostępne modele okularów pozwalają na używanie ich przez ok. 45 minut, nie można też zapominać, że ilość miejsca na takie nagranie jest niewystarczająca. Inne miejsca w UK, w których obowiązywać ma zakaz noszenia Google Glass, to szpitale (dla poszanowania prywatności pacjentów) oraz sieć klubów fitness i siłowni Virgin Active.

Na koniec warto dodać, że cena okularów Google Glass w Wielkiej Brytanii wynosi dokładnie 1000 funtów, czyli ponad 5 100 PLN. Google spodziewa się sprzedać ok. miliona sztuk do końca 2014 roku.