Google Glass: zobacz, jak działają. Podobno będą bardzo modne

Google opublikowało na YouTube klip, dzięki któremu możemy przekonać się, jak będą działały "inteligentne" okulary Glass. Obecnie prowadzi również rozmowy z firmą Warby Parker, która miałaby zaprojektować oprawki.

Rynek mobilny zdominowany jest obecnie przez smartfony i tablety. Wkrótce zostanie on jednak wzbogacony o kolejną kategorię gadżetów. Mowa tutaj o "inteligentnych" okularach takich jak okulary o nazwie Glass zaprojektowane przez Google.

Kilka dni temu amerykańska firma opublikowała na YouTube film promocyjny, który pokazuje, jak wspomniane okulary będą działały:

Jak widać, nie będą one jedynie dodatkiem do smartfona. Będą go mogły wręcz zastąpić dodatkowo wzbogacając postrzegany przez nas świat przy wykorzystaniu "rzeczywistości rozszerzonej" (z ang. Augmented Reality). Dzięki nim nigdy już też nie przegapimy chwili, którą chcielibyśmy uwiecznić na zdjęciu, lub filmie.

Obecnie pozostaje jeszcze do rozwiązania kwestia wyglądu samych okularów. Pewne światło na tę sprawę rzucił właśnie The New York Times, który opierając się na dwóch anonimowych źródłach twierdzi, że Google prowadzi negocjacje z firmą Warby Parker, która zajmuje się sprzedażą modnych okularów. Jej zadaniem miałoby być zaprojektowanie modnych oprawek dla Google Glass.

Kiedy premiera?

Google ma nadzieję, że okulary pojawią się na rynku jeszcze w tym roku. Kilka dni temu firma rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń (do 27 lutego) osób chcących się znaleźć w niewielkiej grupie szczęśliwców, którzy jako pierwsi otrzymają możliwość zakupu modnego gadżetu. Jego cena to 1500 USD.


Zobacz również