Google Global Code Jam - 11 Polaków w finale konkursu

Dziś rozpoczynają się światowe finały organizowanego przez koncern Google konkursu programistycznego Google Global Code Jam. Ostateczna rozgrywka odbędzie się w nowojorskim biurze Google, a weźmie w niej udział 100 młodych programistów z 23 krajów, w tym aż 11 Polaków.

Google Code Jam jest organizowany w ramach prestiżowego konkursu dla programistów TopCoder. Do tegorocznej edycji konkursu Google Code Jam zgłosiło się ponad 20 tys. osób, reprezentujących ponad 100 narodowości. Finał imprezy jest po raz pierwszy organizowany w Nowym Jorku. Łączna wartość nagród przewidzianych w konkursie wynosi 155 tys. USD (z czego 10 tys. przypadnie w udziale zdobywcy pierwszego miejsca).

Nasi reprezentanci mają duże szanse na odniesienie sukcesu. Świadczą o tym m.in. wyniki europejskiego finału Google Code Jam, który miał miejsce pod koniec czerwca w Dublinie. Zwyciężył wtedy Tomasz Czajka, wychowanek Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego (więcej na ten temat w tekście "Konkursy programistyczne: grają wszyscy, zwyciężają Polacy").