Google Gmail Blue zaprezentowany. Jest naprawdę niesamowity...

Firma Google przygotowała krótki film prezentujący...Gmail Blue. Za jego pośrednictwem postanowiła zadrwić z szykowanego przez Microsoft systemu Windows Blue.

Pierwszy dzień kwietnia to wspaniała okazja, aby ponaśmiewać się z konkurencji. Właśnie tą drogą podążyła firma Google, która "wzięła na warsztat" system Windows Blue mający wnieść wiele usprawnień do krytykowanego przez wielu użytkowników Windows 8.

Wybór Google padł na pocztę Gmail. 31 marca na YouTube pojawił się więc krótki zabawny filmik reklamujący "Szybką. Piękną. Potężną" pocztę o nazwie...Gmail Blue. Z filmu możemy dowiedzieć się m.in., że jej twórcy musieli sobie poradzić naprawdę z ogromnym wyzwaniem:

"jak całkowicie przeprojektować i odświeżyć coś tak, aby pozostało dokładnie takie samo? Odpowiedzią jest Gmail Blue. To Gmail, tylko bardziej niebieski..."

Jakby mało było tych złośliwości dodatkowo słyszymy, że prowadzone były eksperymenty z innymi kolorami. Okazało się jednak, że nie sprawdziły się one tak dobrze, jak niebieski (pracujących nad projektem zainspirowały ocean i niebo), a brązowy okazał się wręcz katastrofą.

A oto i sam filmik:

Microsoft nie pozostał dłużny

Na koniec warto dodać, że również Microsoft przygotował pewną niespodziankę dla Google. 1 kwietnia po wpisaniu w wyszukiwarkę Bing słowa "Google" zmieniała ona bowiem swój wygląd na bardzo podobny do wyszukiwarki Google. Prawdziwa "szpila" tkwiła jednak w przycisku "I’m Feeling Lucky", którego nazwa została tylko nieco, ale za to uszczypliwie zmieniona na "I’m Feeling Confused".

_______________________

Kto Waszym zdaniem wygrał w tym pojedynku na złośliwości?