Google Hangouts Meet zmienia się w Google Meet

W okresie, gdy zapotrzebowanie na aplikacje do wideokonferencji kolosalnie wzrosło, Google zmienia nazwę swojej usługi dla biznesu.

Google Hangouts Meet, czyli rozwiązanie do wideokonferencji dla firm, będzie od dzisiaj występować pod krótszą nazwą - po prostu Google Meet, czyli Spotkanie Google. W przypadku giganta zmiana nazw usług nie jest nową rzeczą, w przeszłości już uległo rebrandingowi wiele usług, a niektóre zniknęły całkowicie. W czasach pandemii koronawirusa zwiększyło się zapotrzebowanie na narzędzia umożliwiające wideokonferencje, a choć palmę pierwszeństwa dzierży cały czas Zoom, ze względu na ostatnie wpadki jego użytkownicy - zwłaszcza biznesowi - szukają bezpiecznych alternatyw.

Google Hangouts Meet zmienia się w Google Meet

Wraz ze zmiana nazwy w usłudze pojawiły się nowe funkcje, przeznaczone dla edukacji. Jak podaje Google, ich wprowadzenia ma na celu ułatwić prowadzenie zdalnych lekcji. Wśród nowości znalazły się takie rozwiązania, jak możliwość wyciszania oraz usuwania uczestnika spotkania. Zapewne to pokłosie afer z Zoom, gdy intruzi zakłócali lekcje i konferencje. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa i prywatności spotkań i jest z pewnością bardzo dobrym pomysłem.

Warto zauważyć, że wszystkie strony Google poświęcone usłudze noszą już nazwę Google Meet, jednak aplikacja na system Android wciąż ma nazwę Hangouts Meet. Zapewne zmieni się to w ciągu kolejnych dni. W tej chwili na rynku aplikacji do wideokonferencji biznesowych mamy trzech dużych graczy: Zoom, Microsoft Teams oraz Slack. Ale popularność Google Meet rośnie i wkrótce będzie czwartą siłą na tym rynku.

Obojętnie od tego, z jakiej aplikacji do wideokonferencji nie korzystasz, potrzebna Ci kamerka internetowa. Polecamy Logitech HD Webcam C270.

Aktualne ceny w sklepach