Google I/O 2020 przegrało z koronawirusem

Najpierw było Mobile World Congress, potem Game Developers Conference, Facebook F8, a w międzyczasie zamykanie fabryk i odwoływanie pomniejszych imprez. A dzisiaj Google odwołało "fizyczne" I/O.

Google I/O to konferencja dla deweloperów, które na stałe zagościła w kalendarzu imprez IT. Interesuje także wszystkich posiadaczy smartfonów z Androidem, ponieważ często Google zdradza tam nowe szczegóły dotyczące kolejnej wersji systemu, a także demonstruje ulepszenia w istniejących. Nie jest to impreza dla szerokiej publiczności, a i same ceny biletów na ten rok są spore - standardowa wejściówka to 1150 USD, a akademicka - 375 USD. Kto zainwestował w bilet, otrzyma zwrot pieniędzy, ponieważ "fizyczna" część konferencji została odwołana. Powód? Jak zdradzam w tytule - koronawirus.

Google nie chce jednak całkiem odchodzić od tradycji i ma zamiar zaprezentować część wydarzeń online. Nie podano jednak jak na razie szczegółów na ten temat, ale dość prawdopodobny jest streaming prezentacji i dyskusji na YouTube. Informacja o tym powinna pojawić się jeszcze w tym tygodniu. A tymczasem tydzień po Google I/O ma odbyć się kolejna konferencja - Microsoft Build 2020. Czy ta impreza również dołączy od odwołanych/przeniesionych do sieci? Tego dowiemy już w najbliższych dniach.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [04.08.2021]
  • Konferencja Google I/O 2021 już za chwilę! Gdzie oglądać?
  • Dzikie zwierzęta z COVID-19. Czy wirus ewoluuje?

Źródło: TechSpot