Google I/O odwołane całkowicie

Czwartego marca podawaliśmy, że Google odwołało "fizyczne" I/O i ma zamiar pokazać część zaplanowanych rzeczy online. Dzisiaj poinformowano, że wycofano się również z tego pomysłu.

Google's I/O 2020 to jedna z wielu imprez, odwołanych z powodu pandemii koronawirusa. Jak tłumaczy Google, w tym czasie zdrowie jest najważniejsze. Dlatego zamiast organizować konferencję, skupi się na dostarczaniu deweloperom oraz użytkownikom narzędzi umożliwiających pracę zdalną, czyli bez konieczności wychodzenia z domu. Również wprowadzone w stanie Kalifornia prawo na czas pandemii zakazuje różnego rodzaju zgromadzeń. Co prawda nie dotyczy to gromadzenia się w sieci, ale Google tłumaczy, że do przygotowania wirtualnego wydarzenia konieczne byłoby spotkanie odpowiedzialnej za nie ekipy, więc...

Dlatego Google I/O w tym roku w ogóle się nie odbędzie. O ile Games Developer Conference zawieszono, a potem przeniesiono na sierpień, o tyle Google całkowicie rezygnuje z wydarzenia. Tym samym konferencja podzieliła los Mobile World Congress, F8 oraz innych zaplanowanych na 2020 rok imprez w branży.

Źródło: Neowin