Google Inbox, czyli Gmail na sterydach został zaprezentowany

Google zaprezentowało wczoraj swoją nową usługę pocztową opartą o pocztę Gmail. Google Inbox nie zastąpi jednak klasycznej skrzynki odbiorczej i będzie osobną aplikacją opartą w takim samym stopniu o emaile oraz wpisy na liście zadań. Gigant ma jednak nadzieję, że dzięki nowej usłudze zrewolucjonizuje sposób w jaki korzystamy z poczty elektronicznej.

Google Inbox to nowy projekt twórców Gmaila. Jak wskazuje nazwa, jest to nowa skrzynka odbiorcza będąca nakładką na pocztę elektroniczną od Google w formie dodatkowej strony internetowej i aplikacji mobilnej. Nie przypomina ona jednak zwykłej poczty elektronicznej, takiej jak Gmail, Outlook lub Yahoo.

Zaprezentowany wczoraj Google Inbox to połączenie skrzynki pocztowej z listą zadań. Wiadomości nie są prezentowane w formie ułożonej chronologicznie listy. Zamiast tego dzielone są automatycznie na różne zakładki, a kolejnym wątkom można nadawać różne priorytety. Google ma też dostarczać dodatkowe informacje biorąc pod uwagę kontekst wiadomości, np. informacje o odprawie online po analizie otrzymanego przez użytkownika potwierdzenia rezerwacji lotu.

Niestety, jak na razie nie wszyscy mogą skorzystać z nowej usługi. Google podobnie jak w przypadku pierwszej wersji Gmaila, zamkniętego już Google Wave i stale rozwijanego Google Plus zastosowało system zaproszeń. Nowi użytkownicy muszą jednak czekać, zanim będą mogli wysłać zaproszenie do testowania usługi znajomym, dlatego ich dystrybucja przebiega jak na razie bardzo powoli i trzeba uzbroić się w cierpliwość.