Google Inbox pozwoli cofnąć wysłane wiadomości podobnie jak Gmail

Google Inbox to nowy, alternatywny interfejs skrzynki odbiorczej Gmaila. Ma on być rozwijany równocześnie ze starszym, bardziej klasycznym wyglądem i układem funkcji. Jest to znacznie bardziej zaawansowany produkt, ale zabrakło w nim kilku istotnych funkcji z Gmaila. Teraz Google rozwija Inbox, a następną nowością ma być możliwość wycofania wysłanej chwilę wcześniej wiadomości.

Nowy projekt Google łączy pocztę elektroniczną z zaawansowaną listą zadań. Niestety, w Inbox nadal brakuje kilku dodatków obecnych w standardowym, teoretycznie mniej zaawansowanym Gmailu. Google jednak ma w planach nadrobić zaległości. W nadchodzącej aktualizacji Google Inbox ma pojawić się jedna ważna funkcja z klasycznej skrzynki odbiorczej poczty elektronicznej Gmail.

Jedną z nowości w Google Inbox ma być możliwość cofnięcia wysłanej wiadomości. O planach wprowadzenia tej nowości poinformowali deweloperzy zatrudnieniu w firmie z Mountain View, którzy wzięli udział w sesji "zapytaj mnie o wszystko" w serwisie Reddit (AMA, ask me anything). Warto jednak wiedzieć, że nie jest to tak naprawdę innowacja, a jedynie wdrożenie do Inboksa rozwiązania obecnego od lat w klasycznym Gmailu.

Google Inbox pozwoli cofnąć wysłane wiadomości podobnie jak Gmail

Funkcja cofnięcia wysłanej wcześniej wiadomości obecna była w sekcji eksperymentalnych ustawień Gmaila i użytkownik musiał sam ręcznie ją włączyć. Po jej uaktywnieniu i wysłaniu wiadomości z przeglądarkowej wersji poczty Google pojawia się przycisk Cofnij, który pozwala przez kilka sekund wycofać wiadomość zanim dotrze ona do odbiorcy. Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie ta funkcja będzie wyglądać w Google Inbox, ale można podejrzewać, że implementacja będzie zbliżona do rozwiązania z Gmaila.

źródło: bgr.com