Google Instant już po polsku

W polskiej wersji wyszukiwarki Google pojawiła się najnowsza funkcjonalność - Instant, czyli natychmiastowe wyświetlanie wyników, inicjowane już w momencie wpisywania wyszukiwanego hasła. Użytkownicy google.pl będą mogli skorzystać z nowej funkcji po zalogowaniu się na konto usług Google.

Google Instant miało swoją premierę 9 września 2010 r. Funkcja ta jest rozwinięciem koncepcji Autouzupełniania (Autocomplete, wcześniej Sugestie Google). Użytkownik już w chwili wpisania pierwszych znaków w pasku wyszukiwania otrzymuje nie tylko sugestie pełnych słów, które mógłby wpisać, ale i wyniki wyszukiwania.

Google automatycznie wyświetla wyniki najczęściej wyszukiwanych haseł zaczynających się na wpisywane litery. Stosowny algorytm, w oparciu o bazę haseł najczęściej wpisywanych przez innych internautów, przewiduje dalszą część zapytania - podpowiedzi przedstawione są w pasku wyszukiwania w kolorze szarym. Przewidywane hasła można przewijać, a wyszukiwarka dostarczy natychmiastowy ich podgląd.

Instant nie dostarcza automatycznie określonych wyników, np. związanych z treściami dla dorosłych. Korzystanie z funkcji nie jest obowiązkowe - użytkownik może ją wyłączyć.