Google Jelly Bean bez Flash Playera. Adobe kończy z Androidem

Firma Adobe poinformowała, że osoby posiadające smartfon/tablet z systemem Android 4.1 Jelly Bean nie będą mogły skorzystać z Flash Playera. Ponadto wkrótce odtwarzacz ten zostanie całkowicie usunięty ze sklepu Google Play.

"Od 15 sierpnia będziemy wykorzystywać ustawienia konfiguracyjne w sklepie Google Play, aby ograniczyć dostęp do aktualizacji programu Flash Player tylko do tych urządzeń, które mają już zainstalowany program Flash Player. Jeżeli urządzenie jest aktualizowane z wersji Android 4.0 do Android 4.1, aktualna wersja programu Flash Player może działać niestabilnie ponieważ nie jest certyfikowana do działania na systemie Android 4.1" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez firmę Adobe.

Oznacza to, że nie będzie Flash Playera w wersji na Androida 4.1 Jelly Bean i że 15 sierpnia zniknie on w ogóle ze sklepu Google. Osoby, które posiadają go zainstalowanego na swoim androidowym sprzęcie będą jednak mogły liczyć na aktualizacje bezpieczeństwa.

Dlaczego?

Za decyzją Adobe stoi szerokie zaadoptowanie przez mobilne platformy technologii HTML 5. Tym samym ostatnim Androidem, który otrzymał certyfikat na instalację Flash Playera jest Ice Cream Sandwich.