Google Maps 9 przynosi przede wszystkim poprawki wizualne

Świeża edycja map Google, dedykowana posiadaczom smartfonów z Androidem i iOS, przynosi przede wszystkim ulepszony wygląd usługi. Pojawia się także kilka nowych funkcji.

Zmiany w oprawie wizualnej widoczne są na pierwszy rzut oka - grafiki są większe, a kolory i cienie głębsze. To ostatnio trend w Google - poprawek tego typu doczekał się Gmail, Chrome oraz inne usługi firmy. W Google Maps 9 pojawia się także kilka nowych tekstur, które budują teren w przyjemniejszy dla oka sposób, a całość wygląda teraz znacznie bardziej "żywo". Poza zmianami wizualnymi wprowadzono integrację z usługą Uber - jednak aby działała, na urządzeniu musi być najpierw zainstalowana odpowiednia aplikacja.

Google Maps 9 przynosi przede wszystkim poprawki wizualne

Kolejna nowość to rozbudowany tryb Explorer, pozwalający zobaczyć ciekawe miejsca i opcje aktywności w danej okolicy. Użytkownik sam decyduje, czy tego typu placówka ma znajdować się pięć czy dwadzieścia minut od miejsca, w którym przebywa. Poza tym pojawia się w Google Maps 9 OpenTable, jednak usługa ta dostępna jest jak na razie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Pozwala zarezerwować stolik w wybranej restauracji wprost z poziomu aplikacji. Najnowsza edycja map Google powinna zaktualizować się automatycznie u wszystkich posiadaczy tej usługi. Google zapowiada, że na tym jednak nie koniec zmian i w kolejnej aktualizacji pojawią się kolejne rzeczy.